Strona główna   IBUK.PL   Dostępne formaty  

Dostępne formaty

1.      IBUK to najnowocześniejszy format oparty o standard HTML5, jako jedyny sprawdzający się zarówno na komputerze, jak i tablecie czy smartphonie. Format ten umożliwia także szybkie zaznaczanie treści, dodawanie komentarzy i notatek, tworzenie cytatów oraz kompendiów czy projektów. Format ten nie wymaga pobierania plików na komputer oraz instalacji dodatkowego oprogramowania. Książki są zawsze dostępne na Twojej osobistej półce, bez wzglądu na urządzenie, z którego korzystasz.

2.      ePUB ze znakiem wodnym - watermark:  format oparty o HTML, przeznaczony przede wszystkim dla urządzeń mobilnych. Głównymi wadami są: brak stronicowania - jeśli potrzebujemy odnaleźć konkretna stronę, podaną np. podczas wykładu, to w przypadku ePUB nie będzie to możliwe. W formacie ePUB nie zawsze są także poprawnie wyświetlane tabele i wykresy, a ilustracje mogą być gorszej jakości. Kolejnym problemem jest przypisanie kopii książki do konkretnego urządzenia. Do korzystania z plików w formacie ePUB niezbędne jest zainstalowanie dodatkowego oprogramowania (np. Calibre dla komputerów osobistych). Na iPad książkę w formacie ePUB można wgrać poprzez iTunes.

3.      ePUB z zabezpieczeniem DRM: format identyczny z ePUB ze znakiem wodnym, z tą różnicą, że do odczytu plików zabezpieczonych DRM, co oznacza, że musisz zainstalować i poprawnie zautoryzować aplikację Adobe Digital Editions.

4.      PDF ze znakiem wodnym - watermark: Format ten, obok formatu IBUK dobrze sprawdza się przy wydrukach. Format niezalecany dla smartphone oraz mniejszych tabletów.

5.      PDF zabezpieczony DRM: format identyczny ze zwykłym PDF, z tą różnicą, że do odczytu musisz wykorzystać specjalną aplikację Adobe Digital Editions. Pliki PDF zabezpieczone DRM nie są zalecane dla urządzeń mobilnych.

 

 

Wydawnictwo UMCS - InTegrum CMS
Strona zmodyfikowana: 23-01-2013 przez Aneta Okuń